• Kategorie
 • Szukaj
 • Panele ogrodzeniowe

Trwałe, solidne, proste w montażu, a przy tym bardzo estetyczne - panele ogrodowe z metalu to prosty i ekonomiczny sposób na ogrodzenie posesji. Wybierając panele ogrodzeniowe, zyskujesz bezpieczną przestrzeń wokół terenu prywatnego na długie lata. Nasz sklep internetowy oferuje szeroki wybór paneli ogrodzeniowych ocynkowanych ogniowo i malowanych proszkowo od polskiego producenta SIATEX. Sprawdź naszą ofertę i znajdź najlepsze ogrodzenia na miarę swych potrzeb.

Metalowe panele ogrodzeniowe - zastosowanie

Panele ogrodowe są bardzo uniwersalne. Sprawdzają się nie tylko przy godzeniu działek czy terenów zielonych. Można ich używać również do:

 • ogradzania terenów wokół domów jednorodzinnych - panele ogrodzeniowe metalowe świetnie współgrają z wyglądem budynków o nowoczesnym charakterze,
 • grodzenia placów wokół firm i zakładów produkcyjnych - panele stanowią element systemu zabezpieczenia mienia oraz utrudniają dostęp nieupoważnionym osobom,
 • wyodrębnienia obszaru placów zabaw, boisk,
 • odgradzania placów budów,
 • do budowy zewnętrznych kojców dla psów,
 • podpierania roślin - pojedyncze panele mogą stanowić podpórkę dla bluszczu, winorośli oraz innej zieleni.

Panele ogrodowe - zalety

Z roku na rok panele ogrodowe zyskują na popularności i coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Przyczyną zainteresowania ogrodzeniem panelowym z metalu są liczne zalety. Wśród nich można wskazać:

 • Trwałość - panele ogrodzeniowe metalowe są wykonane z solidnego materiału, który jest odporny na uszkodzenie mechaniczne, odkształcenia, są mocnym zabezpieczeniem przed nieupoważnionym wtargnięciem na teren. Szacunkowa trwałość przęseł wynosi około 20 lat.
 • Uniwersalność - wskazane powyżej liczne zastosowania to dowód na możliwość wykorzystania paneli w różnych miejscach.
 • Brak konieczności malowania i konserwacji - w odróżnieniu od paneli z drewna, panele metalowe są odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi i korozją, są w zasadzie bezobsługowe.
 • Prosty i szybki montaż - ustawienie ogrodzenia z paneli nie wymaga wielkich umiejętności i nie wymaga dużo czasu.
 • Panelowa konstrukcja sprawia, że w razie potrzeby można wymienić tylko wybrane elementy ogrodzenia, nie trzeba zmieniać go w całości.
 • Szeroki wybór kolorów - panele ogrodowe są malowane proszkowo na kolor brązowy, czarny, antracyt, szary i zielony. Dzięki temu można dobrać kolorystykę ogrodzenia panelowego do wyglądu posesji oraz warunków przestrzennych.

Solidne panele ogrodowe - szeroki wybór produktów

Oferowane przez nasz sklep internetowy panele ogrodzeniowe to wysokiej jakości asortyment od renomowanego producenta SIATEX. Dostarczamy tylko takie towary, z których sami chcielibyśmy korzystać, dlatego wybierając dostępne na stronie panele ogrodzeniowe metalowe, macie pewność dobrego wyboru. Oto, co można u nas zamówić:

 • panele ogrodzeniowe metalowe ocynk ogniowy,
 • panele ogrodzeniowe ocynkowane i malowane proszkowo,
 • panele ogrodzeniowe typu 2D (panele kratowe),
 • panele ogrodzeniowe typu 3D,
 • taśma ogrodzeniowa do paneli.

Poszczególne kategorie produktów są dostępne w różnych wariantach. Możemy zaoferować bogactwo wymiarów, parametrów (wielkość oczek), kolorów. W razie potrzeby służymy doradztwem w zakresie doboru produktów. Co istotne, asortyment prezentowany na stronie jest dostępny od ręki, zatem możesz go zamówić bez tracenia czasu na oczekiwanie na dostawę do magazynu.

Panele ogrodzeniowe 2D i 3D - które wybrać?

W naszym sklepie internetowym dostępne są panele metalowe typu 2D i 3D. Oto charakterystyka tych produktów:

 • Panele 2D - są wykonane z grubego drutu stalowego o średnicy 6-8 mm. Mają proste pręty, bez załamań, panele tworzą jednolitą powierzchnię. Oczka w panelach 2D mają stały wymiar 50 x 200 mm.
 • Panele 3D - są wykonane z drutu stalowego o średnicy 4-5 mm. Mają załamane pręty (tzw. przetłoczenia), w przekroju tworzą literę V. Oczka mają różną wielkość.

O ile panele 3D są bardziej dekoracyjne, ciekawsze, lżejsze wizualnie, to panele 2D są bardziej solidne i wytrzymałe za sprawą grubości drutu. Warto także dodać, że cena za panele 2D jest wyższa niż za panele 3D. Decyzja, jakie panele ogrodowe wybrać jest uzależniona od indywidualnych potrzeb, możliwości i upodobań.

Cena ogrodzenia panelowego

Koszt ogrodzenia panelowego jest uzależniony w głównej mierze od wielkości powierzchni, jaką ma otaczać. Jedno przęsło o szerokości 75 cm to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Zatem, jeżeli potrzebujemy 100 metrów ogrodzenia wykonanego z paneli, należy tę liczbę podzielić przez szerokość przęsła i pomnożyć przez cenę produktu. Otrzymamy wówczas przybliżony koszt ogrodzenia. Cena za przęsło różni się w zależności od typu, wielkości, rodzaju zabezpieczenia przed korozją, a także grubości prętów.

Warto podkreślić, że panele ogrodzeniowe metalowe są znacznie tańsze niż, np. panele ogrodowe drewniane, a ich niska cena nie umniejsza walorów płynących z jego zastosowania. Panele ogrodowe to dobra decyzja, biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości i zalet.

Panele ogrodzeniowe metalowe - zamów online

Bez wychodzenia z domu, za pomocą kilku kliknięć, możesz zamówić przęsła ogrodzenia panelowego, dzięki którym stworzysz bezpieczne ogrodzenie swojej posesji lub terenu, za który odpowiadasz. Co ważne, kupując u nas, możesz dokonać zapłaty od razu, rozłożyć koszt na raty bądź zapłacić przy odbiorze. Wybierając dostępne u nas produkty masz gwarancję jakości oraz atrakcyjnej ceny. Wszystko to sprawia, że warto złożyć zamówienie właśnie u nas.

Jesteśmy dla Ciebie od poniedziałku do soboty, by odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości i pomóc przejść przez wszystkie etapy zakupów. Dokładnie wiemy, co sprzedajemy - w razie jakichkolwiek pytań związanych z produktami czy ich doborem, skontaktuj się z nami.